Návod na Final Fantasy XIII: Chocobové a hledání pokladů

Final Fantasy XIII

ChocoboHledání pokladů je jednou z mála miniher, na které ve Final Fantasy XIII narazíte. Všichni fanoušci FF si určitě vzpomenou na podobnou minihru z devátého dílu.

Abyste mohli začít hledat poklady, musíte se nejprve spřátelit s chocoby z Gran Pulsu. To uděláte velice jednoduše, stačí, když je zachráníte před agresivními sahaginy. Musíte zkrátka splnit mise 12 - 14. Jakmile získáte Gysahlské otěže, budete moc osedlat libovolného chocoba, na kterého narazíte.

Chocobové mají hned několik speciálních vlastností. Dokážou skákat na vysoké útesy, a to všude, kde na zemi uvidíte žlutý indikátor. Kromě toho mají zvláštní nadání na hledání zakopaných pokladů. Když se k nějakému přiblížíte, začne jim nad hlavou hopsat ikona vykřičníku. Čím rychleji ikona hopsá, tím blíže je poklad. Jakmile jej objevíte, stačí stisknout akční tlačítko a chocobo ho vyhrabe. Při vstupu na step se náhodně vybere 5 míst z celkem 20 možných, kde se poklady objeví. Konkrétní místa naleznete na mapě níže.

Co ještě o těchto žlutých opeřencích říct? Hodně vám pomohou s přepravou po Gran Pulsu, protože se na nich přece jen cestuje rychleji než pěšky. Dávejte si ovšem pozor na divoká zvířata - pokud se s nějakým srazíte, ztratí chocobo část své morálky. Jakmile přijde o všechnu, tak vás shodí a uteče. Morálka se však postupně doplňuje. (Pokud budete opravdu hodně špatní jezdci a narazíte do adamantoise, tak vás shodí okamžitě.) Další informace naleznete v herním Datalogu...


Mapa pokladů

Mapa pokladů na Gran Pulsu
Pro zvětšení klikněte na obrázek mapy.Zdrojem těchto informací je finalfantasy.wikia.com.
Tato sekce vznikla jako bonus k našemu překladu pro Final Fantasy XIII. Je zakázáno kopírovat texty a grafiku.