Čeština pro Final Fantasy VII

Final Fantasy VII

Zahájení překladu: 22.7.2007 | Dokončení hlavních dialogů: 3.9.2007 | Distribuce: 5.12.2007

Final Fantasy VII Hra Final Fantasy 7 (ファイナルファンタジーVII) byla vydána v Japonsku roku 1997 pro Sony PlayStation a v roce 1998 pro Microsoft Windows. Šlo o první díl této série, který používal 3D grafiku. Vývoj Final Fantasy VII začal již v roce 1994, tehdy se počítalo s dalším 2D projektem pro SNES. Později bylo rozhodnuto o 3D grafice a cílovou platformou se na krátko stalo Nintendo 64. Jenže se objevil další problém, hra by se totiž ve své podobně nevešla na cartridge, jež Nintendo 64 používalo. Proto se vývojáři nakonec rozhodli zaměřit na PlayStation od firmy Sony, který používal klasické CD-ROMy. Po svém vydání zaznamenalo FF7 nebývalý úspěch, do roku 2005 se po celém světě prodalo přes 9,8 milionů kopií, což z Final Fantasy VII dělá jednu z nejprodávanějších her (na PSX dokonce druhou nejprodávanější). Popularita tohoto dílu neklesla ani po mnoha letech, což umožnilo vznik několika bratříčků a sestřiček. Pro příklad: FF7: Dierge of Cerberus, FF7: Before Crisis, FF7: Crisis Core, FF7: Advent Children, Last Order: Final Fantasy VII. Dvě hlavní postavy se pak objevují v dalších titulech, jako Ehrgeiz, Kingdom Hearts nebo Dissidia: Final Fantasy. Square Enix slíbil, že Crisis Core bude poslední částí skládačky, ale u podobné legendy člověk nikdy neví.

Příběh se točí okolo mega korporace Shinra, původně zbrojařské firmy, která se později stává energetickým impériem. Shinra používá obrovské reaktory, aby z planety vysával MAKO, což je něco jako její krev, duševní energie. Planeta tedy trpí a mnoha lidem se to vůbec nelíbí. K nejradikálnějším odpůrcům Shinry patří teroristická skupina AVALANCHE. Hra začíná při jedné z jejich akcí, skupina si najala bývalého SOLDIERA první třídy, Clouda, aby jim pomohl vyhodit jeden z reaktorů do vzduchu. Cloud ovšem nepatří k ekologickým aktivistům, má vlastní důvody proč Shinru nenávidí.

Ale dost bylo povídání, špinavé ulice Midgaru čekají až seskočíte z vlaku a vyběhnete vstříc budově reaktoru... nyní již kompletně v češtině.

Čeština již byla dokončena, finální verzi můžete stahovat na tomto odkazu: Čeština pro Final Fantasy VII
(Anime Poslední Rozkaz: Final Fantasy 7 - naše titulky jsou ke stažení zde.)


Úplně první čeština Nejmenší čeština Nejsponzorovanější První RPG

Galerie

Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7 Screenshot z Final Fantasy 7


Nejlepší betatesteři:


Sponzoři:


Speciální poděkování:

Marty Jindřich P. (Pilda) Robin - Člen polského týmu, který pomohl v začátcích.
Leblanc Pilda - Přivedl mě k nápadu na překlad.
Martin Pajdla Miracle Flame - Dohazovač techniků :-)
Lukáš Bezdíček (BzD) Mav, Quimm, Ficedula, Mirex - Autoři užitěčných programů.