Čeština pro Chrono Cross

Chrono Cross

Zahájení překladu: 14.2.2011 | Dokončení hlavních dialogů: 20.1.2012 | Distribuce: 24.12.2012

Chrono CrossOd akční odbočky se opět vracíme zpátky k oblíbeným J-RPG, na které jste od nás už asi zvyklí. Když si projdeme historii knihy návštěv, objevuje se v ní pravidelně jedna hra, kterou si mnoho z Vás přeje zahrát v češtině. Tou hrou je právě tento projekt - Chrono Cross. Pojďme si o něm něco málo povědět. Chrono Cross je volným pokračováním hry Chrono Trigger, dalšího nezapomenutelného RPG, určeného původně pro Super Nintendo. Po svém uvedení v Japonsku (1999) a Severní Americe (2000) vyvolal Chrono Cross velice pozitivní ohlasy. Kritika pěla chválu a herní magazíny nešetřily při hodnocení nejvyššími známkami. I díky kladným recenzím, ve kterých byla tato hra vynášena do nebes, se prodalo přes 1,5 milionu kopií. Úspěch Chrono Crossu byl tak obrovský, že se dokonce dočkal speciální edice a zařadil se mezi "Ultimate Hits" firmy Square Enix, tedy největší kasovní trháky.

Čím je toto RPG tak výjimečné, ptáte se? Není to zase jen další klon Final Fantasy? Odpověď není jednoznačná. Ačkoliv vychází z úspěšného konceptu FF, zachovává si Chrono Cross svou vlastní duši a přináší celou řadu nových prvků. Hodně příjemné je odstranění náhodných soubojů, nyní bojujete jen s příšerami do kterých fyzicky "narazíte". Kouzla zde nalezneme pod názvem Elementy, každý má svou barvu, což ovlivňuje bojiště. Ve hře je celkem 45 hratelných postav, což je naprosto nevídané množství. Každá z těchto postav má svůj element, proti kterému je odolná, proti opačným elementům je ale naopak zranitelnější.
Co dělá Chrono Cross tak výjimečnou hrou je úžasná kombinace exotických lokací, atmosféry, netradičních postav, úžasného příběhu a překrásné hudby od geniálního Yasunori Mitsudy. Ať už záměrně či náhodou, vznikla v kuchyni Square Enixu nezapomenutelná hra - možná jedna z nejlepších na PS1.Chrono Cross

Příběh začíná trochu zmateně, skupina mladých lidí si klestí cestu skrze nepřátele v tajemných prostorách. Když se jim konečně podaří probít až k portálu a přenést se k velkým dvoukřídlým dveřím, zahalí vše tma. Následují záblesky a pohled na zkrvavené tělo mladé dívky, pak vše opět upadne do temnoty. Hlavní aktér předchozí scény se probouzí ve své posteli. Jmenuje se Serge a žije v krásné malé vesničce u moře. Roztáhne rolety a uvědomí si, že je už skoro poledne. Slunce krásně svítí, moře se pomalu vlní sem a tam, koho by napadlo, co všechno se má již brzy stát. Samotný čas se bude ohýbat pod tíhou událostí, které mají brzy nastat!

Čeština již byla dokončena, finální verzi můžete stahovat na tomto odkazu: Čeština pro Chrono Cross


První pozastavený projekt Čeština pro PSX Nová generace Nejpomalejší překlad Požírač času

Galerie

Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot Chrono Cross CZ - Screenshot


Nejlepší betatesteři:


Sponzoři:


Speciální poděkování::

EAN Jaroslav Tomášek Italský tým - Za fórum, které nám pomohlo se zorientovat.
Maroš Goč   Francouzský tým - Za nástroje, které nám pomohly získat texty.
conn    
Marty