Návod na Final Fantasy VII: Zlatý chocobo

Final Fantasy VII

Úvod

Chocobové jsou velice milí a užiteční opeřenci, kteří se vyskytují na určitých místech. Ta poznáte podle jejich stop. Mohou vám pomoci dostat se na místa, kde jsou ukryty poklady, nebo s nimi můžete závodit v Gold Sauceru (ceny pro vítěze jsou velmi lákavé. K jejich odchytu slouží matérie Vábnička chocobů, kterou musíte dát do výbavy jednomu členovi vaší party. Pak stačí jen pobíhat po stopách chocoba, dokud se nějaký neobjeví. Pozor, při souboji mu nesmíte ublížit, jinak vám uteče! Hned mu hoďte zeleninu, čímž ho zabavíte, a zlikvidujte příšery, které ho doprovázejí. Takto chycený chocobo vám umožní rychlejší přepravu mezi městy, ale nemůže přes řeky a hory.

Samotný chov chocobů je přístupný až od druhého CD!

Věci potřebné k získání zlatého chocoba

  1. Zelenina Sylkis
  2. 3x Ořech Carob
  3. 1x Ořech Zeio

Nejprve zajděte na Farmu chocobů a kupte si od Chocobo Billa stáj (1 stáj = 10 000 gilů), můžete si jich pořídit až šest. Pak vybavte jednoho člena party vábící matérií a hurá na lov!

Skvělý a Dobrý chocobo

Leťte k Mideelu, nachytejte 6 chocobů a pošlete je do stáje. Nyní zpátky na farmu, vyberte ty správné a zbytek pusťte. Musíte mít samce či samici skvělého chocobo. Dobře svůj úlovek označte (pojmenujte) a hurá na další lov. Tentokrát do okolí Gold Sauceru, kde budeme lovit dobrého chocoba opačného pohlaví. Postup stejný.

Měli byste mít:

  • Skvělý chocobo - 1x samec / 1x samice
  • Dobrý chocobo - 1x samice / 1x samec

Zlatý chocoboNyní oba chocoby pořádně nakrmte, jako krmivo používejte zeleninu Sylkis. Prodá vám ji Mudrc chocobů na severním ledovém ostrově. Pro upřesnění: Chaloupka s kouskem zeleně uprostřed sněhu. Dá se sem dostat pouze pomocí vzducholodi a některých chocobů. V chaloupce najdete také modrého nebo zeleného chocoba. Další věc, kterou potřebujete, je ořech Carob. Získáte ho na východ od Mudrce chocobů na zeleném cípu ledového ostrova. Vybavte aspoň jednoho (nejlépe všechny) člena party matérií Krádež a při souboji s ještěrem Vlakodrasem (mimochodem má dost tuhý kořínek) používejte kradení. Opakujte souboj třikrát. Nyní nasedněte do letounu a zamiřte dále na východ. Až objevíte skupinku ostrůvků, přistaňte na tom zalesněném. Pobíhejte po lese, až dojde k souboji se Skřetem, ukradněte mu ořech Zeio. A teď vzhůru na dostihy!

Dostihy se konají v Gold Sauceru. Svoje milá kuřátka tu budete honit do té doby, než z nich budete mít profesionální závodníky: Třída B, Třída A nebo Třída S. Potom zpátky na farmu, ale pozor, před samotným rozmnožováním si uložte pozici, jinak může přijít spousta práce vniveč. (Než se povede získat ty, které potřebujete, může to chvíli trvat. Někdy i desítky pokusů. Pokud se vám poprvé podařila zelená samice a za boha nejde modrý samec, nechte si klidně i zeleného samce a jděte někam 10x bojovat. Potom budete moct chocoby připustitt znovu a bude stačit jakýkoliv modrý chocobo.)

Zelený a modrý chocobo

SamecSamice Druh ořechu Výsledek
Skvělý (Třída B) Dobrá (Třída B) Carob Modrý, zelený nebo žlutý chocobo
Dobrý (Třída B) Skvělá (Třída B) CarobModrý, zelený nebo žlutý chocobo

Barva a pohlaví narozeného chocoba je věc náhody. Při úspěšném pokusu si pozici uložte, jinak načíst a znovu! Maximální rychlost a stamina mláděte je vypočítána jako průměr jeho rodičů, jen černý a zlatý chocobo mají pak vyšší rychlost. Staminu lze pomocí krmiv zvýšit až na 999, rychlost lze zvýšit pouze na určité maximum.

Pro další chov tedy máme modrého a zeleného chocoba opačných pohlaví. Jejich rodiče propustíme ze svých služeb a mláďata pořádně nakrmíme. Tentokrát s nimi získáme Třídu A nebo Třídu S a zkřížíme je za pomoci ořechu Carob! Před tím opět uložíme hru!

Černý chocobo

Chocobo A Chocobo B Druh ořechu Výsledek
Modrý chocobo (Třída A) Zelený chocobo (Třída A)Carob Černý chocobo

Zaletíme na severní ledový ostrov a chytneme si posledního Báječného chocoba. Oba chocoby, báječného i toho černého, nakrmíme a vyzávodíme Třídu A nebo S. Uložíme hru a jdeme rozmnožovat s pomocí ořechu Zeio.

Zlatý chocobo

Chocobo A Chocobo B Druh ořechuVýsledek
Černý Chocobo (Třída A) Báječný chocobo (Třída A) Zeio Zlatý chocobo

Doplňující informace

Účinky krmiv

Krmivo Cena +Rychlost +Inteligence +VýdržProdává
Gysahl 100 gilů/ks NeNeAnoChoco Billy
Krakka250 gilů/ksNeAnoNeChoco Billy
Tantal400 gilů/ksAnoAnoAnoChoco Billy
Pahsana800 gilů/ksNeAnoNeChoco Billy
Curiel1000 gilů/ksAnoNeAnoChoco Billy
Mimett1500 gilů/ksAnoNeAnoChoco Billy
Reagan3000 gilů/ksAnoNeAno Mudrc chocobů
Sylkis5000 gilů/ksAnoAnoAnoMudrc chocobů

Druhy divokých chocobů vhodné k chovu

Báječný chocobo
Skvělý chocobo
Dobrý chocobo

Druhy chocobů podruhé

Druh chocobůVzhledMísto výskytuPoužití
Ošklivý Má svěšenou hlavu.Kdekoliv Žádné
PrůměrnýStojí s hlavou vzhůru.KdekolivŽádné
Skvělý Běží s hlavou vzhůru.U Mideelu Chovný
Dobrý Chodí s hlavou vzhůru.U Gold SauceruChovný
Báječný Sprintuje.Severní ledový ostrovChovný
Říční Modrý odstín. Křížením skvělého a dobréhoMůže přes řeky
Horský Zelený odstín. Křížením skvělého a dobrého Může přes hory
Černý Černý jako noc. Křížením modrého a zelenéhoMůže přes řeky a hory
Zlatý Zářivě zlatá barva. Křížením černého a báječnéhoMůže všude!

Autor: Pilda